четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 127
home Скопје

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Поради планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје без електрична енергија ќе останат делови од општините Карпош, Сопиште и Петровец.

Во периодот од 09:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат корисниците од бул. „Партизански Одреди“ бр. 169 и бр. 173, ул. „Ботун“ од бр. 12 до бр. 27 и ул. „Мраморец“ од бр. 1 до бр. 10. во Општина Карпош.

Прекин во снабдувањето со електрична енергија во периодот од 08:30 до 16:00 часот ќе имаат корисниците од ул. „7“ и ул. „9“ во с. Горно Соње, Општина Сопиште, а во периодот од 09:00 до 12:00 часот корисниците од дел од новата населба во с. Р’жаничино, Општина Петровец.

Коронавирус