среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека во понеделник поради планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија без напојување ќе останат:

– во периодот од 08.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од село Ласкарци (општина Сарај);
– во период од 08:30 до 15:00 часот дел од ул. Антон Попов, ул. Фрушкогорска, дел од ул. Христифор Жефаровиќ (општина Гази Баба);
– во период од 09:00 до 13:00 часот дел од објектите во потег од џамијата до општината, ул. 2 во Студеничани;
– во период од 09:00 до 14:00 часот дел од ул.23 и дел од ул. Христо Татарчев во делот од ул. 23 до новиот кружен тек кон сончев град (општина Кисела Вода и Сопиште).

 

Коронавирус