среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Утре без струја делови од неколку општини во Скопје

Утре без струја делови од неколку општини во Скопје

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 03.09.2021 година (петок), поради веќе закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат:

• во време од 09.00 – 14.00 часот корисниците на дел од ул. Пелистерска, згради бр. 2, 3 и 5 како и фирмата Фонографика (о. Карпош);
• исто така во време од 09.00 – 14.00 часот дел од Визбегово на Јадранска Магистрала меѓу фирмата Пантер Мис и дирекцијата на Нептун (о. Бутел);
• во време од 09.00 – 15.00 часот корисниците од ул. Злате Михајловски во Хром (о. Ѓорче Петров) и делови од Бардовци – ул. 4 и околните улички (о. Карпош).