среда, 28. септември 2022. Вести денес: 120
home Скопје

Утре без струја делови од Кисела Вода и Сарај

Утре без струја делови од Кисела Вода и Сарај

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 12.03.2021 година (петок) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 14.30 часот, корисниците од ул. Ниџе Планина во општина Кисела Вода.

– во периодот од 09.30 до 10.30 часот, дел од корисниците од село Сарај лоцирани кон клучката Матка, како и објектите Исљам Абази, Адем Иљаз, бензинска пумпа Сарај, Драце Сарај и пумпа Кривина во општина Сарај.

 

 

Коронавирус