сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Утре без струја делови од Кисела Вода, Центар, Петровец

Утре без струја делови од Кисела Вода, Центар, Петровец

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 21.12.2018 година (петок), заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат:

  • во периодот од 08:30 до 13:30 часот корисниците од дел од ул. Дренак. (Општина Кисела Вода)
  • во периодот од 08:30 до 15:30 часот корисниците од Бул. Кочо Рацин и улиците Стив Наумов, Тетовска и Јосиф Јосифовски Свештарот. (Општина Центар)
  • во периодот од 09:00 до 15:30 часот корисниците од ул. 4 во с. Долно Коњари. (Општина Петровец)
  • во периодот од 12:00 до 15:00 часот корисниците од делови од улиците Христо Смирненски, Владимир Полежановски од бр. 18 до бр. 30 и Петар Поп Арсов. (Општина Центар)