недела, 7. март 2021. Вести денес: 48
home Скопје

Утре без струја делови од Кисела Вода, Бутел и Гази Баба

Утре без струја делови од Кисела Вода, Бутел и Гази Баба

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре (вторник) без електрична енергија ќе останат:

– од 09:30 – 13:00 часот корисниците на дел од ул.Лазар Димитров и населбата 11 Октобври (општина К.Вода);

– од 08:30 – 14:30 часот корисниците од с.Љуботен, с.Љубанци (општина Бутел); и с.Раштак (општина Г.Баба)

Коронавирус