среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Скопје

Утре без струја делови од Ѓорче Петров и Сарај

Утре без струја делови од Ѓорче Петров и Сарај

Без струја утре во периодот од 09:00 до 14:00 часот ќе бидат дел од корисниците од улица „Пекљане“, во Општина Ѓорче Петров.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, без електрична енергија во периодот од 09:00 до 11:00 часот ќе останат и дел од корисниците од село Долно Свиларе, во општина Сарај.