петок, 30. септември 2022. Вести денес: 97
home Скопје

Утре без струја делови од Ѓорче, Кисела Вода и Сарај

Утре без струја делови од Ѓорче, Кисела Вода и Сарај

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 17.06.2021 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од улиците Корушка и Драгутин Аврамовски Гуте, како и дел од корисниците од ул. Иван Цанкар. ( општина Ѓорче Петров )
– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од ул. Џумајска. ( општина Ѓорче Петров ), како и корисниците од ул. Саса – подулици 18 и 32. ( општина Кисела Вода )
– во периодот од 10.30 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Шишево. ( општина Сарај )

Коронавирус