сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Утре без струја делови од Ѓорче и Сарај

Утре без струја делови од Ѓорче и Сарај

ЕВН Македонија информира дека утре, вторник, без електрична енергија ќе останат делови од Општина Ѓорче Петров и Општина Сарај.

– во периодот од 08.30 до 14.30 часот, корисниците од село Горно Нерези, објектите на Даре Бомбол, Етно Село, РТВ предавател, Унипроком – Вемакс, Космофон Водно, детско летувалиште и поштенски дом, (општина Ѓорче Петров )

– дел од корисниците од село Крушопек. ( општина Сарај )