недела, 9. мај 2021. Вести денес: 113
home Скопје

Утре без струја делови од Гази Баба, Зелениково и Карпош

Утре без струја делови од Гази Баба, Зелениково и Карпош

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 23.04.2021 година (петок ) , без електрична енергија ќе останат следните корисници:

– од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од околина на сервисот за Автомобили,КРОС,, ул.Хусеин Бајрам (општина Гази Баба )
– од 08:30 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул с.Зелениково во потегот од општината до излезот кон с.Страхојадица (општина Зелениково )
– од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од ул.Релинска, Стрезово и ул.Козле (општина Карпош )

Коронавирус