четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Скопје

Утре без струја делови од Бутел

Утре без струја делови од Бутел

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека на ден 19.11.2020 година ( четврток ) без електрична енергија ќе останат корисниците од Скопје – Бутел: Ул. Томе Пуре и Ул. Душко.

Безнапоската состојба ќе биде од 08.30 до 10.30 часот.

Коронавирус