вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Утре без струја делови од Бутел и Центар

Утре без струја делови од Бутел и Центар

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на ден 13.03.2020 год. (петок) се планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 08:05 до 15:30 часот корисниците од броевите 2, 4, 9, 11, 13, 15 и околу расадникот и обиколницата на ул. „Бутелска“ и Љуботенски Пат, општина Бутел.

-во периодот од 09:00 до 15:00 часот корисниците од улиците „Славе Деловски“ и „Антон Панов“ во општина Центар.

 

Коронавирус