вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 31
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Утре без струја делови од Аеродром и Карпош

Утре без струја делови од Аеродром и Карпош

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Аеродром и Карпош, соопшти РЦУК.

Во период од 09:00 до 15:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. „Методија Шаторов Шарло” бр. 30, во општина Аеродром.

Исто така, од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од дел ул. „Момин Поток”, (Хотел Виргина и околината) во општина Карпош.

Парламентарни избори 2020