четврток, 13. август 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Утре без струја дел од жителите на општина Центар

Утре без струја дел од жителите на општина Центар

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре (понеделник) без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од ул. „Тодор Александров“, кај Амбасадата на Република Турција, во општина Центар.

Како што соопшти РЦУК-Скопје по известување добиено од „ЕВН Македонија“ АД, прекинот во снабдувањето со електрична енергија ќе биде во периодот од 09:00 до 10:00 часот.

Коронавирус