среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Уште еден нов жител во Зоо- Скопје, се роди Колт (ФОТО)

Уште еден нов жител во Зоо- Скопје, се роди Колт (ФОТО)

Зоолошка градина- Скопје доби нов жител. Радосната вест за раѓањето на малото коњче од Зоо веднаш ја споделија на Фејсбук.

-Денеска на свет дојде малиот пони коњ Колт. Мама Златка е од рано наутро со него, напишаа од Зоолошка.

Инаку, во неделата на Цветници се родија близнаците Цветанка и Цветко од родот лемури.

Коронавирус