понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Улиците Леринска и Пијанец утре без струја

Улиците Леринска и Пијанец утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека утре (четврток) е планиран следниот технички зафат во електро-системот на Град Скопје поради кој без електрична енергија ќе остане:

– во периодот од 09:00 до 15:00 часот, дел од корисниците од улиците: Леринска и Пијанец. (Општина Карпош);

Коронавирус