недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 51
home Скопје

Улиците „Антоние Грубишиќ“ и „Пиринска“ во Центар утре без вода

Улиците „Антоние Грубишиќ“ и „Пиринска“ во Центар утре без вода

Од 9 часот до завршување на интервенцијата, утре без вода ќе бидат корисниците од улиците „Антоние Грубишиќ“ и „Пиринска“, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради отстранување дефект на водоводна цевка со пречник  ф – 80 мм на ул. Антоние Грубишиќ б.б. (кај кружниот тек).