четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Скопје

Улицата „Џон Кенеди“ без вода

Улицата „Џон Кенеди“ без вода

Прекин на водоснабдувањето денеска од 11:20 часот ќе имаат корисниците од улица „Џон Кенеди“, во населба Чаир.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефект на огрлица ф-100 мм на улица „Џон Кенеди“ 18, пред Пензионерскиот Дом во Чаир.

Најнови вести

Коронавирус