вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 42
home Скопје

Улица Славеј Планина 4а денеска без вода

Улица Славеј Планина 4а денеска без вода

Корисниците од улица Славеј Планина 4а, вклучително и Албанската Амбасада, денеска ќе бидат со прекинато водоснабдување.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје, прекинот ќе трае до завршување на дефектот на огрлица ф-100мм на ул. Славеј Планина 4а

Коронавирус