понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 133
home Скопје

Улица Христо Татарчев во Кисела Вода поради уличен дефект без вода

Улица Христо Татарчев во Кисела Вода поради уличен дефект без вода

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 100мм без вода се корисниците од ул. Христо Татарчев крак 11. во населбата Кисела Вода.

Тие ќе имаат прекин во водоснабдувањето до санирање на дефектот.

Коронавирус