петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Улица „Алжирска“ денес без вода

Улица „Алжирска“ денес без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека денеска ( среда ), поради санирање на дефект на ППХ од Ф-80 мм., на ул. Алжирска бр. 8 во општина Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на од ул. Алжирска од 09:00 часот до завршување со активностите. (опш. Карпош)