вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 154
home Скопје

Убедливо водство на Стојкоски во Ѓорче Петров

Убедливо водство на Стојкоски во Ѓорче Петров

Голема разлика во гласовите со водство на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски има во Општина Ѓорче Петров.

Според податоците од Државната изборна комисија на преброени 60 проценти од избирачките места, Стојкоски има 50,05 проценти од гласовите. Кандидатот на СДСМ, Александар Наумоски има 34,22 проценти од гласовите.

Под 10 проценти освоени гласови, според досегашните податоци, имаат кандидатите на Лвица, ЛДП/ДОМ, ТМОРО, Демократи…

 

Коронавирус