сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 30
home Скопје

Три улици во Центар денеска без вода

Три улици во Центар денеска без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска поради исклучување стара и поврзување нова водоводна мрежа од на ул. Дебарца 58, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците: Дебарца , Људевит Гај и Радњанска. ( Општина Центар )

Коронавирус