вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 6
home Скопје

Трајановски: Задоволство ми е што е завршен и ставен во функција булеварот Христијан Тодоровски Карпош

Трајановски: Задоволство ми е што е завршен и ставен во функција булеварот Христијан Тодоровски Карпош

Две години работев на проширување на овој дел од булевар Христијан Тодоровски Карпош на кој имаше многу објекти на трасата. Ги зачувавме и дрвата од левата и десната страна на булеварот. Повикувам крајните ленти да не се користат за паркирање и да не се нарушува безбедноста. Ми претставува задоволство што е завршен и ставен во функција на сите жители на Скопје, напиша поранешниот градоначалник на Град Скопје Коце Трајановски на својот Фејсбук профил.