петок, 16. април 2021. Вести денес: 20
home Скопје

Трајановски за Шилегов: Улогата на сообраќаен полицаец пред „City mall“ во Карпош одлично му прилега

Трајановски за Шилегов: Улогата на сообраќаен полицаец пред „City mall“ во Карпош одлично му прилега

Петре Шилегов споменал дека не е негово да облекува чизми и да фаќа лопати. Ако се фатеше за лопата т.е за работа за овие 2 години ќе асфалтираше барем 1 метар од некој нов булевар, пишува поранешниот градоначалник на Град Скопје Коце Трајановски за сегашниот градски татко.

-Но, затоа улогата на сообраќаен полицаец пред City mall во Карпош одлично му прилега, додава Трајановски.

Коронавирус