четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 33
home Скопје

Трајановски до Шилегов: Вака ли ќе го правите Скопје зелена престолнина на Европа? (ВИДЕО)

Трајановски до Шилегов: Вака ли ќе го правите Скопје зелена престолнина на Европа? (ВИДЕО)

Петре Шилегов вака ли ќе го правите Скопје зелена престолнина на Европа??? На 30 декември додека сите слават, брутално се уништува зеленилото на Бул. Босна и Херцеговина каде што беа бараките на старата општина Бутел, пишува поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски на Фејсбук.

Коронавирус