вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 13
home Скопје

Трајановски до Шилегов: Не ги казнувајте граѓаните заради тоа што јас сум започнал некој проект

Трајановски до Шилегов: Не ги казнувајте граѓаните заради тоа што јас сум започнал некој проект

Повеќе од 2 години слушам невистини дека во градот не е оставен ниту еден проект. Знаете дека тоа не е вистина и јас чуствувам одговорност кон граѓаните да кажам кои проекти ги оставив во градот Скопје. Петре, Скопје се сака со работа !!! Не ги казнувај скопјани само заради тоа што јас сум започнал некој проект. Тие проекти не се ниту мои ниту ваши, туку се на сите жители на Скопје, напиша на Фејсбук поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски.

Коронавирус