четврток, 5. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Скопје

Трагедија во Скопје: Маж починал на работното место, познат неговиот идентитет

Трагедија во Скопје: Маж починал на работното место, познат неговиот идентитет

На 31.05.2021 околу 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во приватна фирма на  ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, додека извршувал работни задачи, починал Т.П.(51) од Скопје.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Увид  извршила екипа на СВР Скопје.

Коронавирус