понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 144
home Скопје

Традиционалното палење на Василичарски Оган во Ѓорче Петров

Традиционалното палење на Василичарски Оган во Ѓорче Петров

Во понеделник, на 13ти Јануари, во 18:00 часот, пред Месната Заедница во Даме Груев, ќе се оддржи традиционалното палење на Василичарски Оган.

Поканети се сите граѓани на Ѓорче Петров и пошироко да присуствуваат на оваа преубава традиција. Од страна на организаторите, секако и кумот, обезбедени се топли, ладни пијалоци и мала закуска.

Локални избори 2021