среда, 2. декември 2020. Вести денес: 8
home Скопје

„Темелковски го исече зеленилото, ваков ли чист воздух ветуваа“

„Темелковски го исече зеленилото, ваков ли чист воздух ветуваа“

Дневни активности на Градоначалникот Темелковски во градинката 8ми Март во Населба Драчево!!! Како замена на чистиот воздух што го ветија сега ни донесоа и моторни пили за да го исечат и постоечкото зеленило што е останато, напишаа на Фејсбук од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Кисела Вода.

Коронавирус