четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 182
home Скопје

ТАЖНА ВЕСТ: Денес почина пожарникар од Пожарна Скопје – бригадата и градот изгубија херој и професионалец

ТАЖНА ВЕСТ: Денес почина пожарникар од Пожарна Скопје – бригадата и градот изгубија херој и професионалец

Бригадата за противпожарната заштита на градот Скопје преку својот Фејсбук профил ја информираше јавноста дека денеска почина нивни колега, пожарникарот Нуредин Мустафа.

Со огромно жалење и болка денес Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје изгуби ПРИФЕСИОНАЛЕЦ,Другар и Колега
Почивај во Мир НУРЕДИН МУСТАФА 🖤🖤🖤
Делата ќе останат нема да те заборавиме , пишува во Фејсбук објавата на Пожарна Скопје.

Коронавирус