недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Тага во Град Скопје: Загубија почитуван колега, вреден соработник и драг пријател

Тага во Град Скопје: Загубија почитуван колега, вреден соработник и драг пријател

Град Скопје денеска со тага ја прими веста за прераната и неочекувана смрт на својот колега и пријател Зоран Давидоски, кој трагично го загуби својот живот во вчерашната сообраќајна несреќа што ја потресе целата држава, велат од Градот.

Зоран Давидоски (22.08.1981 година), беше вработен во Град Скопје од 2011 година на повеќе раководни позиции, а од 2014 беше раководител на Секторот за сообраќај.

Сите вработени во Град Скопје сочувствуваат со семејството и жалат за загубата на својот почитуван колега, вреден соработник и драг пријател.

Локални избори 2021