петок, 3. декември 2021. Вести денес: 59
home Скопје

Стојкоски: Младите ќе бидат мојот најсилен партнер

Стојкоски: Младите ќе бидат мојот најсилен партнер

Кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски во своите настапи честопати ја истакнува важноста на младите во креирањето на политиките за подобар живот во општината.

Вели дека токму тие ќе бидат неговиот најсилен партнер.

-Горд сум на новите генерации млади луѓе, прогресивни, желни за нови знаења и со големо чувство за општествена одговорност. Тие ќе бидат мојот најсилен партнер, порачува Стојкоски.

Коронавирус