среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Стојкоски го доби Уверението од ДИК: Градоначалник е само функција, ќе бидам човек кој како градоначалник ќе биде секогаш тука за вас

Стојкоски го доби Уверението од ДИК: Градоначалник е само функција, ќе бидам човек кој како градоначалник ќе биде секогаш тука за вас

Новоизбраниот градоначалник на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски денеска од Државната изборна комисија го доби Уверението.

-Градоначалник е само функција, а јас ќе бидам човек кој како градоначалник ќе биде секогаш тука за вас. Тоа ви го ветив во кампања, тоа го повторувам и со добивањето на уверението од Државната изборна комисија. Од денеска, Ѓорче Петров го има и новиот Совет на општината, кој ќе треба и мора да работи само во нејзина корист и никако поинаку, вели Стојкоски.

Посочи дека Ѓорче ќе биде модерно, урбано, хумано!

Стојкоски освои победа во првиот круг од локалните избори одржани на 17 октомври.

Коронавирус