сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Стојкоски: Целта ни е да ги решаваме вашите проблеми, Ѓорче ќе добие градоначалник за сите граѓани

Стојкоски: Целта ни е да ги решаваме вашите проблеми, Ѓорче ќе добие градоначалник за сите граѓани

Целта ни е да ги решаваме вашите проблеми, бидејќи општината е сервис на граѓаните, вели кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски.

-Нема да дозволиме ниту заклучени месни заедници, туку ќе работиме на реконструкција и адаптација. Тоа е ваш простор, преку кој ќе комуницираме и решаваме проблеми побрзо. Ѓорче ќе добие градоначалник за сите граѓани!

Коронавирус