петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 155
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Скопје

Стојановски: Убаво е функционерите на СДСМ да знаат дека во Сарај ќе ги загубат изборите и дека бесцелосно „итаат“ во неселените места низ општината

Стојановски: Убаво е функционерите на СДСМ да знаат дека во Сарај ќе ги загубат изборите и дека бесцелосно „итаат“ во неселените места низ општината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Сарај и кандидат за советник во градот Скопје, Мартин Стојановски преку статус на Фејсбук пишува дека убаво е функционерите на СДСМ да знаат дека во Сарај ќе ги загубат изборите и дека бесцелосно “итаат”во неселените места низ општината.

-Вчерашниот одржан митинг во Сарај е увертира на големата победа на Данела Арсовска во општина Сарај.

Убаво е функционерите на сдсм да знаат дека во Сарај ќе ги загубат изборите и дека бесцелосно “итаат”во неселените места низ општината.

И една порака до нив од мене: На граѓаните се мисли во текот на целиот мандат, а не пред почеток на избори, но убаво е да имате и на ум дека Сарај и граѓаните сакаат еднаков пристап како и сите скопски општини.

Еднаков пристап до сите населени места и до сите граѓани со Данела Арсовска.

#одсарајпочнаапромените, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус