сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Стојаноски: Неспособноста на Наумовски нема крај

Стојаноски: Неспособноста на Наумовски нема крај

Во март 2016-та година тогашната влада предводена од ВМРО – ДПМНЕ удри камен темелник на мултинаменско игралиште во населеното место Дексион кое беше завршено во јули истата година. Вредноста на изградбата беше околу 9 милиони денари, пари на граѓаните, напиша на Фејсбук, Бојан Стојаноски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

Коронавирус