среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 129
Состојбата е алармантна

НЕОФИЦИЈАЛНО: 641 новозаразен, 325 се од Скопје

home Скопје

Стојаноски: Ги повикуваме Шилегов и Наумоски да ги посетат проектите кои ги ветија во програмата „Живот за сите“

Стојаноски: Ги повикуваме Шилегов и Наумоски да ги посетат проектите кои ги ветија во програмата „Живот за сите“

Го повикуваме Петре Шилегов да ги посети отворениот и затворениот базен, градинката и кружниот тек во Волково, новиот театар и новиот пазар во населбата Даме Груев и сите други проекти што ги ветија со Александар Наумоски во програмата „Живот за сите“, истакна претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров, Бојан Стојаноски.

Коронавирус