сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Стефковски прогласи победа во општина Гази Баба

Стефковски прогласи победа во општина Гази Баба

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Гази Баба, Бобан Стефковски на својата официјална Фејсбук страница преку објава прогласи победа во првиот изборен круг.

Тој исто така им се заблагодари на граѓаните на Општина Гази Баба што му ја дале довербата и јавно им вети дека нема да ги изневери.

Во продолжение може да го погледнете во целост неговиот статус: