четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 55
home Скопје

Стефковски покровител на манифестацијата „Пивтијада 2022“ во Автокоманда

Стефковски покровител на манифестацијата „Пивтијада 2022“ во Автокоманда

Градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски денеска беше дел од манифестацијата „Пивтијада 2022“.

-👉Денес на плоштадот во Автокоманда ја оддржавме манифестацијата „Пивтијада 2022”.

✅Собраните средства од хуманитарниот дел на денешната манифестација ќе бидат донирани на Клиниката за детски болести во Скопје.

📌Културата и традицијата се дел од нашиот македонски идентитет и нив мораме да ги негуваме, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус