петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Скопје

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за промени и нови проекти во Гази Баба

Стефковски: На 17 октомври дадете поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за промени и нови проекти во Гази Баба

Денес завршува изборната кампања. Изминатиов период имавме можност да се сретнеме со голем број жители на општина Гази Баба, да поразговараме и да ја побараме поддршката, но и да ја презентираме програмата која ќе ја реализираме во следните четири години, изјави денеска кандидатот за градоначалник за општина Гази Баба на ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски.

Тој ги повика сите во недела, на 17-ти октомври да дадат масовна поддршка за промени и за реализација на нови проекти.

– ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба победува. Биди и ти дел од победничкиот тим, заедно да ја градиме општина Гази Баба, истакна Стефковски.

Коронавирус