вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

СРАМОТА: Сечат дрва во Кисела Вода за да се гледа сликата од градоначалникот Темелковски (ВИДЕО)

СРАМОТА: Сечат дрва во Кисела Вода за да се гледа сликата од градоначалникот Темелковски (ВИДЕО)

Денес се сечеа дрва во Кисела Вода. Партијата која пред 4 години на локални избори ветуваше дека ќе сади во сите општини, правеше масакр на зеленило целиот овој изминат период.

Сега, се чини дека нивната дрскост ги надмина и досегашните потези.  Дрвата кои се сечеа денес не биле ниту стари, ниту оштетени. Нивниот единствен “грев“ е дека го криеле билбордот на кој е закачена фотографија од актуелниот градоначалник и кандидат за уште еден мандат од СДСМ, Филип Темелковски.

На видеото кое осамна на социјалните мрежи можете убаво да видите за што станува збор:

Локални избори 2021