понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Скопје

Спремете шишиња навреме: Утре без вода една скопска населба

Спремете шишиња навреме: Утре без вода една скопска населба

Без вода утре од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат дел од корисниците од населба Радишани, во општина Бутел.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување и кризи на Град Скопје, прекинот е поради чистење и дезинфекција на Резервоарoт за вода – Радишани.

Локални избори 2021