среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Советникот Александар Трајковски го повика на ТВ дуел градоначалникот на Гази Баба

Советникот Александар Трајковски го повика на ТВ дуел градоначалникот на Гази Баба

Ја слушав изјавата на градоначалникот на Општина Гази Баба за тоа како ние како Советници од ВМРО-ДПМНЕ ја кочиме Општина Гази Баба. Еве јавно го повикувам Борис Георгиевски на телевизиско соочување. Пред очите на граѓаните да разговараме за тоа кој ја кочи Општина Гази Баба. Одважи се, кажи ден, место и време јас ќе дојдам!, напиша на својот Фејсбук профил советникот на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Гази Баба, Александар Трајковски.

Коронавирус