понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 134
home Скопје

СООБРАЌАЕН ХАОС ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ: Колони од возила на оваа раскрсница, граѓаните револтирани (ВИДЕО)

СООБРАЌАЕН ХАОС ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ: Колони од возила на оваа раскрсница, граѓаните револтирани (ВИДЕО)

Невиден сообраќаен хаос настана денеска во утринските часови на раскрсницата кај Дабл Три Хилтон во скопската населба Аеродром. Како што може да се види и од видеото, колони од возила на кој им нема крај има и на булеварот „АСНОМ“ како и на булеварот „Србија“.

Причината е повеќе од јасна, на само помалку од месец дена од локалните избори, локалните власти по 4 години седење во фотелја како со врзани раце, сега „ги засукаа ракавите“, се фатија за работа и раскопаа улици низ цело Скопје.

Сведоци за КУРИР велат дека утрово сообраќајот таму е закрчен, а истото се случувало секој ден на поголемите булевари во Скопје каде се чекало и до половина час за да се излезе од сообраќајниот хаос.

Возачите и граѓаните револтирани се жалат дека поради ваквата неорганизираност тие доцнат на своите работни места и не можат да си ги завршат секојдневните обврски.

М.А

Локални избори 2021