петок, 18. септември 2020. Вести денес: 66
home Скопје

Скопските пожарникари гасеа 8 пожари во новогодишната ноќ

Скопските пожарникари гасеа 8 пожари во новогодишната ноќ

Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје во текот на новогодишната ноќ имала осум интервенции, кои  успешно се завршени.

Од ТППЕ за МИА изјавија дека нивните дежурни екипи интервенирале во гаснењето на пожар во дуќан, тераса, штала….

Причинета е материјална штета, а само во еден случај има повредено лице кое најверојатно користело пиротехнички средства.

Коронавирус