понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Скопје

Скопската зоолошка утре го отвора „Заливот на пингвините“

Скопската зоолошка утре го отвора „Заливот на пингвините“

Утре во 13:00 и официјално го отвораме „Заливот на пингвините”, информираат од скопската зоолошка.

-Отворањето беше закажано за вечерва, но поради временските неприлики и дождот се одложува за утре, кога сите посетители ќе имаат можност одблиску да ги запознаат деветте пингвини од Италија и Русија, информираат од Зоо Скопје.

Локални избори 2021