сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Скопје со најголем број активни случаи, еве каква е состојбата во секоја општина

Скопје со најголем број активни случаи, еве каква е состојбата во секоја општина

Скопје и натаму е градот со најголем број случаи позитивни на вирусот Ковид-19 – 1426.

Состојбата со активни случаи по општини во Скопје денеска е следна:

Во Чаир се регистрираат 168, Аеродром – 161, Бутел – 92, Гази Баба – 139, Центар – 128, Карпош – 128, Сарај – 70, Кисела Вода – 158, Ѓорче Петров – 101, Студеничани – 54,  Шуто Оризари – 113, Арачиново – 24, Илинден – 23, Петровец – 17, Чучер Сандево – 10, Сопиште – 20, Зелениково- 8, Странец – 8, Нераспределен- 4.