недела, 5. јули 2020. Вести денес: 115
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Скопје

Скопје се гуши: Несовесни граѓани согоруваат што ќе стигнат, од надлежните никаква реакција (ФОТО)

Скопје се гуши: Несовесни граѓани согоруваат што ќе стигнат, од надлежните никаква реакција (ФОТО)

И покрај секојдневната голема загаденост на Скопје, несовесни граѓани дополнително ги трујат Скопјани, а од страна на власта нема никаква реакција.

Имено, на социјалните мрежи се споделува фотогравија од густ чрн чад среде бел ден во околината на Скопје, односно во близината на езерото Треска. Освен апелите и празните прес конференции на челните луѓе од власта нема никаква друга реакција.

Надлежните спијат, а кој што сака може да си согорува, и покрај тоа што на Скопјани им беше ветен Алпски воздух.

Фото: Фејсбук

Парламентарни избори 2020