сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Скопје останува жариште за коронавирусот: Еве по колку активни случаи има во општините на главниот град

Скопје останува жариште за коронавирусот: Еве по колку активни случаи има во општините на главниот град

Бројот на заразени од коронавирус во Скопје достигна 4271. Од овие случаи активни се 1885.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје):

Чаир – 280, Аеродром – 167, Бутел – 132, Гази Баба – 195, Центар – 153, Карпош – 153, Сарај – 108, Кисела Вода – 124.

Ѓорче Петров – 113, Студеничани – 105, Шуто Оризари – 97, Арачиново – 30, Илинден – 20, Петровец – 20, Чучер Сандево – 12.

Сопиште – 18, Зелениково- 12, Странец – 7, Нераспределен- 139.

Коронавирус